fbpx

Laikas sužinoti tiesą!

Mokslininkai nustatė, kad apie 4 proc. tėvų nežinodami augina vaiką, kurio tikrasis biologinis tėvas yra kitas vyras. Tačiau dabar modernių technologijų pagalba nesudėtingai galima išsiaiškinti tiesą.

Praėjusiais metais buvo išnagrinėti nuo 1950 metų visame pasaulyje publikuoti moksliniai straipsniai. Juose aprašomi skirtingi tyrimai, kurie rodo, kad tėvystės neatitikimo procentas kinta nuo mažiau nei 1 iki 30 procentų. Daugumos tyrėjų nuomone, tėvystės neatitikimo procentas yra mažesnis nei 10.

„Epidemiologijos ir bendruomenės sveikatos žurnale“ ("Journal of Epidemiology and Community Health") publikuotame tekste teigiama, kad yra nustatytas 4 proc. neatitikimas. Tai reiškia – vienoje iš 25 šeimų auginamas nebiologinio tėvo vaikas.

Anot straipsnio autoriaus, tikras tėvystės neatitikimo skaičius taps aiškesnis netolimoje ateityje, nes vis daugiau žmonių atliekami DNR profiliavimo genetiniai tyrimai. Tėvystės tyrimų skaičius JAV nuo 1991 iki 2001 m. išaugo daugiau kaip du kartus – siekia net 310 490 DNR tyrimų per metus.

DNR tyrimai tampa vis populiaresni teismuose, sveikatos priežiūros sistemose ir organų transplantacijos atvejais. Jie ypač aktualūs siekiant nustatyti imlumą paveldimoms ligoms. Esant poreikiui, medikai žada nustatyti, ar yra tikimybė sirgti Alzhaimerio liga arba mirti nuo širdies smūgio ar vėžio.

Tyrėjų nuomone, laikui bėgant atsiras dar didesnis DNR tyrimų poreikis ir bus reikalingos paslaugos, padėsiančios išsiaiškinti tėvystę. „Genetika daro didžiulę įtaką, tad ignoruoti tėvystės neatitikimo tiesiog negalima“, – rašo „Epidemiologijos ir bendruomenės sveikatos žurnale“ ("Journal of Epidemiology and Community Health") publikuoto teksto autorius.

LiveScience, 2005-08-10